Hlavní navigace

Platební kalendář - EON

  • (neregistrovaný)

    27. 10. 2018 19:09

    Změnili jsme dodavatele energie - na E-on.
    Zaslal nám Platební kalendář:
    s rozpisem záloh - jsme čtvrtletní plátci DPH a máme čtvrtletní zálohy na
    elektřinu . Splatnost je k 15.11.2018, 15.02.2019------ po 7000,--Kč
    Jak si zadám ten platební kalendář do Závazků a jaké číslování dám,
    oproti fakturám. Mám program Účto Tichý. A když máme splatnost
    k 15.11. májí též KB jako my a tak mám platit tu zálohu až 15.11.?
    Děkuji za radu

    • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
    • 28. 10. 2018 17:04

      vandík (neregistrovaný)

      Re: Platební kalendář - EON
      Zadejte do závazků jako platební kalendář, je to pkP druh ( platební kalendář přijatý tuším, nepřenáší se do deníku, až v okamžiku úhrady)). Datum UZP je datum zaplacení zálohy, můžete zaplatit dříve, nebo později. Platby spárujete jako klasické zálohy v okamžiku vystavení vyúčtování - faktury.

    • 28. 10. 2018 18:54

      jířa (neregistrovaný)

      Re: Platební kalendář - EON
      Oni nám zaslali Platební kalendář na rok a potom teprve pošlou konečnou fakturu.
      děkuji.

    • 28. 10. 2018 19:11

      vandík (neregistrovaný)

      Re: Platební kalendář - EON
      Omlouvám se, děláte v účtu, psala jsem popis pro stereo.. Do závazků si dáte předpis, označíte třeba svojí vlastní řadou, založíte si v číselníku dokladů : např. pkp2018001 (platební kalendář přijatý) datum vystavení, UZP, a splatnost. V okamžiku zaplacení spárujete podle výpisu a přenesete do závazků. DRUH bude PR - provozní režie s rozúčtováním DPH. Finální fakturu si zaúčtujete pouze doplatek - přeplatek, rozlište, zda oddíl B2 KH, nebo B3 KH. Do číselníku budete muset rozlišit druh na např. PRB ( aby se ukázalo v oddíle B2 kontrolního hlášení) viz nápovědy v účtu. Snad je to srozumitelné, případně se ozvěte

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).