Hlavní navigace

Názor k dotazu oprava účtování min. let od vandík - Re: oprava min. let - opravdu nevíte...

  • 26. 11. 2012 11:18

    vandík (neregistrovaný) 78.111.124.---

    Re: oprava min. let - opravdu nevíte ?
    Pokud budu chtít o opravách účtovat rozvahově, pak mě nenapadá, jak jinak proúčtovat. Dočetla jsem se, že poslední novela vyhlášky č.500/2002 Sb. § 15 určuje nový postup účtování těchto oprav, a to na účty 42 - sice platný až od r. 2013, ale doporučují opravy už letos účtovat takto, pokud se jedná o významné položky - doporučení Národní účetní rady - interpelace č.11
    Já nechci opravovat ztrátu min. období, já pouze výsledek oprav zahrnu na rozvahové účty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).