Hlavní navigace

Názor k dotazu DPH u odstupného od Julie - Re: DPH u odstupného Moc děkuji.>>Moc prosím o radu....

  • 27. 11. 2012 16:07

    Julie (neregistrovaný) 89.176.162.---

    Re: DPH u odstupného
    Moc děkuji.

    >>Moc prosím o radu. S.r.o. začiná s výrobou potravin.
    >>Má předbéžnou smlouvu na pronájem vyrobních prostor a
    >>zaplatila odstupné za zařizení na fakturu včetně DPH.
    >>S.r.o. předtím pořadala FÚ o registraci jako plátce
    >>DPH, ale FÚ registraci zamitl. Proto chtěla bych se
    >>zeptat, zda máme nárok na zpětné proplacení DPH z
    >>odstupného, když budeme dobrovolními plátci DPH třeba
    >>přiští
    >>měsíc? Připadně co má být napsano ve smlouvě
    >>(faktuře)
    >>tykající se odstupného?
    >>Moc děkuji, Julia.
    >
    >dle mého máte nárok na odpočet, dle §79, odst.1, DPH.
    >Většinou se to řeší při inventuře, interním zápisem.
    >Tedy pokud máte dané zařízení vloženo do obchodního
    >majetku spol.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).