Hlavní navigace

Názor k dotazu Dluh na Soc.,zdrav. pojištění? od Ivaanka - Re: Dluh na Soc.,zdrav. pojištění? Pro účely zdravotního pojištění...

  • 4. 12. 2012 16:48

    Ivaanka (neregistrovaný) 85.71.77.---

    Re: Dluh na Soc.,zdrav. pojištění?
    Pro účely zdravotního pojištění (v uvedeném období 1.12.2011-7.12.2011 jste považována za osobu bez zdanitelných příjmů (samoplátce) ve smyslu § 5 písm.c) Zákona č. 48/1997 Sb. o veřejném zdravotním pojištění a to už ode dne následujícího po ukončení zaměstnání. Uvedenou skutečnost jste byla povinna nahlásit své zdravotní pojišťovně. Jako samoplátce jste povinna platit měsíční pojistné na zdravotní pojištění ve výši 1.080,- Kč. Sociální pojištění povinně neplatíte. Doporučuji obrát se na Vaši zdravotní pojišťovnu a narovinu to vyřešit (může nastat pokuta či penále).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).