Hlavní navigace

Názor k dotazu Čtvrtletní příjem (prosím p. Jiřinko) od WW - Re: Čtvrtletní příjem (prosím p. Jiřinko Takže: telefonovala jsem...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 12. 2012 19:46

WW (neregistrovaný) 78.156.142.---

Re: Čtvrtletní příjem (prosím p. Jiřinko
    Takže: telefonovala jsem přímo s paní, která pracuje na ÚP na těchto sociálních dávkách. Řekla jsem jí, že se jedná o Potvrzení čtvrtletního příjmu na Příspěvek na bydlení.
    Paní mi řekla, že se jedná o příjmy zúčtované (asi by se daly nazvat i zaúčtované) a to jsou ty příjmy, které si zaměstnanec vydělal za to konkrétní čtvrtletí. Nebere se ohled na to, kdy byly peníze vyplaceny. To slovo zúčtované (zaúčtované) prý snad znamená, že v tom období byly zaúčtovány a bylo z nich odvedeno sociální a zdravotní pojištění.
    Já jsem se tedy ještě šťouravě zeptala, jak to posoudit, když zaměstnavatel neodvádí za zaměstnance v termínu ani zdravotní ani sociální (vždycky si to pak zdravotka a sociálka řešej exekucí). Na to paní odpověděla, že přímo neví, jak toto by posuzoval Iinspektorát, že tak hluboko ona nevidí, ale prostě do čtvrtletního potvrzení psát peníze jak byly vydělaný, bez ohledu na datum vyplacení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).