Hlavní navigace

Názor k dotazu Silniční daň? od Zdena R - Re: Silniční daň? >>>>Prosim vás, jsem zmatená, pokud od...

  • 3. 1. 2013 16:57

    Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

    Re: Silniční daň?
    >>>>Prosim vás, jsem zmatená, pokud od ledna nastane u mě
    >>>>změna, že kvůli odpočtům na děti přejdu na výdaje dle
    >>>>lístků/nevzpomenu si na přesný termín/ zkrátka
    >>>>neuplatňované paušálem. A automobil používaný k
    >>>>podnikání
    >>>>není majetkem firmy, ale je můj vlastní, budu
    >>>>vypisovat
    >>>>opět knihu jízd? a platím silničku nadále nebo ne?
    >>>>Děkuji
    >>>

    >>silničku platíte v měsících, pokud auto používáte k
    >>podnikání, nezáleží, zda je zahrnuto v obchodním
    >>majetku.
    >
    >
    >Děkuji za reakce, tak to mám radost, zase se tedy
    >vrhnu na vypisování knihy jízd a počítání km, již jsem pár
    >let vysadila :-) tak budu muset zavzpomínat, holt
    >paušál byl pohodlnější...MOOOC děkuji.

    Jestli se Vám nechce vést knihu jízd, tak využijte paušálního výdaje na dopravu podle § 24/2/zt) zákona o daních z příjmů. Paušál na auto můžete použít i u auta, které není vložené do obchodního majetku. Volila bych krácený paušální výdaj ve výši 4.000,- Kč měsíčně, neboť předpokládám, že auto bude využíváno i pro soukromé účely.

    Zkuste pročíst informace zde: http://www.jakpodnikat.cz/pausalni-vydaje-auto.php

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).