Hlavní navigace

Názor k dotazu smlouva na dobu určitou od MC - Re: smlouva na dobu určitou Vtipné. Celkem jste mne...

• 9. 1. 2013 11:39

MC (neregistrovaný) 85.70.147.---

Re: smlouva na dobu určitou
    Vtipné. Celkem jste mne pobavil(a). :-)

Smlouva nekončí, proto není třeba uzavírat dodatek, smlouva pokračuje dál, jen s tím rozdílem, že doba pracovního poměru je sjednána na dobu neurčitou (ke změně této právní skutečnosti dochází ex lege, tedy ze zákona).

Praktický návrh - k pracovní smlouvě stačí přicvaknout jednu výplatní pásku, která prokáže, že pracovní poměr pokračoval i po uplynutí sjednané doby určité, že zaměstnanec v daném následujícím měsíci práci skutečně vykonával a má ohledně prokázání doby neurčité a trvání smlouvy vystaráno. Samozřejmě se předpokládá, že si doma schová pro jistotu i výpisy z bankovního účtu, ale ty má většinou v dnešní době každý ve svém elektronickém bankovnictví nebo na vyžádání u své banky. Nevidím v tom žádný problém, který Vy zde vyzdvihujete. Naopak to vidím velmi jednoduše.

Samozřejmě se zaměstnanec vystavuje riziku (když narazí na zaměstnavatele - lumpa), že mu za ten první měsíc po uplynutí doby určité žádnou mzdu nepošle, potom už by to bylo na svědeckém dokazování, že do práce chodil, atd. V kolika případech se ale toto stává? Nicméně jak už jsem psala, stačí požádat zaměstnavatele, aby se zaměstnancem uzavřel dodatek. Viz můj předchozí příspěvek, který doporučuji si ještě jednou přečít.

Mimochodem, Vy nosíte do zaměstnání v kapse každý den pracovní smlouvu?
    :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).