Hlavní navigace

Názor k dotazu Fakturace ze Slovenska?Prosím od Zdena R - Re: Fakturace ze Slovenska?Prosím Uplatnění odpočtu nezávisí na DIČ...

  • 9. 1. 2013 23:34

    Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

    Re: Fakturace ze Slovenska?Prosím
    Uplatnění odpočtu nezávisí na DIČ poskytovatele služby, ale na tom, že Vám podle § 24/1 ZDPH vznikla povinnost přiznat daň. Nárok na odpočet vznikne podle § 72/3 ZDPH okamžikem, kdy nastaly skutečnosti zakládající povinnost tuto daň přiznat. Podmínky pro uplatnění nároku najdete v § 73/1/b) ZDPH.

    Myslím, že podle slovenského zákona o DPH by si měl Slovák vyřídit pro účely poskytování přeshraniční služby DIČ (obdoba naší identifikované osoby).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).