Hlavní navigace

Názor k dotazu Ochranné pomůcky od Zdeněk H - Re: Ochranné pomůcky Dobrý podvečer,bohužel musím konstatovat, že "obyčejné"...

 • 12. 1. 2013 16:51

  Zdeněk H (neregistrovaný) 77.104.252.---

  Re: Ochranné pomůcky
  Dobrý podvečer,

  bohužel musím konstatovat, že "obyčejné" dioptrické brýle nejsou OOPP (osobním ochranným pracovním prostředkem), protože aby byly, musejí splňovat požadavky na OOPP. Tedy obroučky a skla, která vsazuje optik, musejí vykazovat (kromě korekce zraku) potřebné ochranné vlastnosti. Ty jsou uvedeny např. v normě ČSN EN 166 Osobní prostředky k ochraně očí - základní ustanovení. Pokud není prokázáno, že dioptrická skla tyto požadavky splňují, nelze je za ochranná považovat.
  Pokud by jste ale používala (a jistě používátě) ochranné nedioptrické brýle na různé práce v ústech pacienta, tak tyto brýle by měly mít i dioptrické vlastnosti, aby jste s nimi mohla pracovat. Dioptrická úprava takových brýlí nebo štítu by pak byla zařaditelná jako OOPP. Ale "obyčejné" dioptrické brýle bohužel nejsou uznatelnými jako OOPP.
  Ještě jedna poznámka, pokud by jste si nechal udělat dioptrické brýle s ochranou proti rozbití od částeček odbrušovaného zubu nebo s UV ochranou proti záření jen používáta na tvrdnutí plomb, pak se jedná o OOPP.
  Snad je to trošku srozumitelné. Zdeněk

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).