Hlavní navigace

Názor k dotazu Hotovostní platba-výše? od Lenka28 - Re: Hotovostní platba-výše? Omezení plateb v hotovosti - změna...

  • 12. 1. 2013 20:37

    Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

    Re: Hotovostní platba-výše?
    Omezení plateb v hotovosti - změna limitu
    Dovolujeme si informovat klienty o tom, že s účinností od 27. 5. 2011 došlo ke změně (resp. k upřesnění) limitu hotovostních plateb, který je stanoven v zákoně č. 254/2004 Sb., o omezení plateb v hotovosti.

    Zatímco dříve byl tento limit, při jehož překročení vzniká povinnost provést platbu bezhotovostně, určen částkou 15.000 EUR, nyní je již stanoven v české měně, a to konkrétně v částce 350.000 Kč. Pro úplnost nutno připomenout, že do tohoto limitu se podle § 4 odst. 3 cit. zákona započítají všechny platby v české i cizí měně, provedené týmž poskytovatelem platby témuž příjemci v průběhu jednoho kalendářního dne.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).