Hlavní navigace

Názor k dotazu Vodafone fa, přelom roku a jiné fa? od sanda - Re: Vodafone fa, přelom roku a jiné fa? Fakturu,...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 2. 2013 10:00

  sanda (neregistrovaný) 46.174.34.---

  Re: Vodafone fa, přelom roku a jiné fa?
  Fakturu, kterou jste dostala v prosinci, zaúčtujte normálně do prosince, i když má splatnost v lednu. V rozvaze to budete mít jako závazek z obchodních vztahů. To je normální.
  Ano, udělát inveturu, proúčtujete případné rozdíly a pak si vytisknete Ocenění skladu k 31.12.2012 a součet - částku ze sloupečku VNC zaúčtujete výše popsaným způsobem.
  Pak zas 1.1.2013 přeúčtujete zase opačně. Potřebujete mít k 31.12. aktuální stavy jak nákladů, tak evidovaného zboží či materiálu.
  Jednatel nemůže jen tak posílat peníze na účet sro i když je to jeho firma ani si je jen tak brát. Dejte to na 365xxx a pak mu to při nejbližší příležitosti zas vyplaťe zpět. Ideálně jestli můžete ještě v roce 2012 z pokladny, ať se Vám to raději nebjeví v rozvaze k 31.12.2012. Nastudujte si jak se to má s vklady a půjčkami společníků, tvorbou kapitálových fondů apod. Není to tak jednoduché. koukněte třeba na tento článek: http://www.podnikatel.cz/clanky/firemni-finance-k-soukromym-ucelum/ a podobné určitě na internetu najdete, ale existují i knížky.
  Rozjížděla jsem bráchovi sro před 7 lety a vím, že to není žádná sranda :-)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).