Hlavní navigace

Názor k dotazu Jeřáb pouze na stavbě - platba daně? od rr - Re: Jeřáb pouze na stavbě - platba daně? Je...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 12. 3. 2013 10:27

    rr (neregistrovaný)

    Re: Jeřáb pouze na stavbě - platba daně?
    Je třeba rozlišovat mezi autojeřábem a jeřábem jakožto pracovním strojem. Dotaz není úplně přesný.

    Pokud se jedná o pracovní stroj samojízdný, pak spadá do kategorie zvláštní vozidla dle § 3 , bodu 3) písm. b) zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, které nejsou předmětem daně silniční. Viz :

    (2) Předmětem daně nejsou
    a) speciální pásové automobily a ostatní vozidla podle zvláštního právního předpisu,1c) jakož i zemědělské a lesnické traktory a jejich přípojná vozidla a další zvláštní vozidla podle zvláštního právního předpisu,1c)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).