Hlavní navigace

Názor k dotazu Musím platit silniční dan? od v.e.n.d.y. - Re: Musím platit silniční dan? Protože 25,- Kč platá...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 3. 2013 8:58

    v.e.n.d.y.

    Re: Musím platit silniční dan?
    Protože 25,- Kč platá pouze zaměstnavatel za soukromé auto svého zaměstnance. OSVČ tujto výhodu použít nemůže.
    Zákon o dani silniční, §5
    (4) V případě podle § 4 odst. 2 písm. a) činí sazba daně 25 Kč za každý den použití osobního automobilu nebo jeho přípojného vozidla, je-li to pro poplatníka (zaměstnavatele) výhodnější.
    a §4
    (2) Poplatníkem daně je rovněž
    a) zaměstnavatel, pokud vyplácí cestovní náhrady svému zaměstnanci 4a) za použití osobního automobilu nebo jeho přípojného vozidla, pokud daňová povinnost nevznikla již provozovateli vozidla,

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).