Hlavní navigace

Názor k dotazu Převod pro osobní spotřebu od Lina - Re: Převod pro osobní spotřebu xxxxxxPodle mne...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 4. 2013 18:57

    Lina

    Re: Převod pro osobní spotřebu
    xxxxxx
    Podle mne postupujete v podstatě dobře, akorát bych už nic nedávala do příjmu. pokud ho převádíte opravdu sám sobě a jedině odvést DPH.

    http://business.center.cz/business/diskuze/zprava.aspx?id=930203

    zkuste se mrknout na uvedený odkaz a případně si zadat do vyhledávače tady na fóru "vyřazení drobného majetku a DPH".Mám zato, že budete pouze odvádět DPH, nikoliv si vozík znovu kupovat. Předpokládám, že podnikáte jako fyzická osoba?
    DPH řeší § 13 odst. 5 a další .....ZDPH, už jsem dlouho nic takového nemusela "provádět", ale určitě se vystavoval doklad o použití (buď na základě znalce anebo podle situace na trhu, tj. za kolik byste nyní mohl obdobný vozík zakoupit apod., cenu musíte při případné kotrole FÚ prokázat :-))
    Doufám, že jsem Vás moc nepopletla.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).