Hlavní navigace

Názor k dotazu Převod pro osobní spotřebu od Zdena R - Re: Převod pro osobní spotřebu >>>Takže dám...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 4. 2013 15:23

    Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

    Re: Převod pro osobní spotřebu
    >>>Takže dám příklad:
    >>>
    >>>1) koupím auto za 1.000.000,- + DPH s nárokem na
    >>>odpočet. Po pěti letech ho vyřadím do osobního
    >>>užívání, v
    >>>tu dobu bude mít cenu třeba 200.000,-
    >>>Žádné DPH odvádět nemusím.
    >>
    >>1) Proč myslíte, že nemusíte odvést DPH? Při vyřazení
    >>do osobního užívání odvod z ceny 200 tis. Kč. Při
    >>vyřazení u příležitosti zrušení registrace buď bez
    >>odvodu
    >>nebo 1/5 odvod původně nárokovaného odpočtu.
    >
    >To se nebude postupovat podle §78?

    Nedošlo ke změně rozsahu použití majetku pro účely, které zakládají nárok na odpočet.
    >
    >>
    >>>2) koupím vozík za 30.000,- + DPH s nárokem na
    >>>odpočet. Po pěti letech ho vyřadím do osobního
    >>>užívání, v tu
    >>>dobu bude mít cenu třeba 15.000,-
    >>>Z těch 15.000,- budu muset odvést DPH.
    >>>
    >>>To má logiku...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).