Hlavní navigace

Názor k dotazu Převod pro osobní spotřebu od Zdena R - Re: Převod pro osobní spotřebu >****************************************>Tak abyste...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 19. 4. 2013 23:42

    Zdena R (neregistrovaný) 78.102.138.---

    Re: Převod pro osobní spotřebu
    >****************************************
    >Tak abyste věděli co dělat v neděli:
    >
    >1,10,2001 jsem koupil PC za cenu 38000,- zaevidoval
    >v evidenci DHIM (postaru DKP) Dne 10,1,2008 jsem jej
    >vyřadil z evidence do os. užívání. Žádné DPH jsem
    >neodvedl!
    >Spočítá mě někdo o kolik jsem okradl tu zlodějskou
    >bandu MF?

    Pokud jste při pořízení neuplatnil nárok na odpočet (alespoň to nezmiňujete), tak při vyřazení do osobního užívání neodvádíte DPH. I kdybyste nárok uplatnil, tak nemá smysl cokoliv počítat, lhůta pro doměření už uplynula.


    >Při PŘECHODU na pušál dle §4/4 již nemám majetek (de
    >hlásání >odborníků na toto tema) = přestal jsem o něm účtovat a >je fuč.

    Proč pořád mixujete ZDP se ZDPH? Z pohledu daně z příjmů je OM fuč. Z pohledu daně z přidané hodnoty OM zůstává a může se i rozrůstat.

    >Jakpak s DPH z tohoto (i nového) majetku když ho již
    >"nemám"?
    >Jak s DPH pokud k tomu majtetku co :nemám" cosi
    >koupím >např. toner do tiskárny.

    Pokud jste toner použil k uskutečnění svých ekonomických činností, pak máte nárok na odpočet a je jedno, do jaké tiskárny jste jej instaloval.

    To si potom mohu dle §25/u pouze zazpívat Oral si oral až si ti zvoral?

    V případě uplatnění výdajů podle § 7/7 ZDP je ustanovení § 25 irelevantní.

    >Hezký víkend

    Vám též.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).