Hlavní navigace

Názor k dotazu Převod pro osobní spotřebu od Vladimír 2 - Re: Převod pro osobní spotřebu >>>****************************************>>>Tak abyste...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 4. 2013 6:38

    Vladimír 2

    Re: Převod pro osobní spotřebu
    >>>****************************************
    >>>Tak abyste věděli co dělat v neděli:
    >>>
    >>>1,10,2001 jsem koupil PC za cenu 38000,- zaevidoval
    >>>v evidenci DHIM (postaru DKP) Dne 10,1,2008 jsem jej
    >>>vyřadil z evidence do os. užívání. Žádné DPH jsem
    >>>neodvedl!
    >>>Spočítá mě někdo o kolik jsem okradl tu zlodějskou
    >>>bandu MF?
    >>
    >>Pokud jste při pořízení neuplatnil nárok na odpočet
    >>(alespoň to nezmiňujete), tak při vyřazení do
    >>osobního
    >>užívání neodvádíte DPH. I kdybyste nárok uplatnil,
    >>tak
    >>nemá smysl cokoliv počítat, lhůta pro doměření už
    >>uplynula.
    >****************************************
    >Uplatnil, jinak bych se neptal! O doměření nejde jde
    >mě
    >o tu částku abych měl alespoň trochu radosti.
    >Spočítáte?
    >>xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    >
    >>>Při PŘECHODU na pušál dle §4/4 již nemám majetek (de
    >>>hlásání >odborníků na toto tema) = přestal jsem o něm
    >>>>účtovat a >je fuč.
    >>
    >>Proč pořád mixujete ZDP se ZDPH? Z pohledu daně z
    >>příjmů je OM fuč. Z pohledu daně z přidané hodnoty OM
    >>zůstává a může se i rozrůstat.
    >>
    >>>Jakpak s DPH z tohoto (i nového) majetku když ho již
    >>>"nemám"?
    >>>Jak s DPH pokud k tomu majtetku co :nemám" cosi
    >>>koupím >např. toner do tiskárny.
    >>
    >>Pokud jste toner použil k uskutečnění svých
    >>ekonomických činností, pak máte nárok na odpočet a je
    >>jedno, do
    >>jaké tiskárny jste jej instaloval.
    ***********************************
    Toto "zavání" tím, že bych si mohl uplatňovat DPH z PHM
    do jakéhokoliv auta když svoje žádné nevlastním?
    XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
    >>
    >>To si potom mohu dle §25/u pouze zazpívat Oral si
    >>oral
    >>až si ti zvoral?
    >>
    >>V případě uplatnění výdajů podle § 7/7 ZDP je
    >>ustanovení § 25 irelevantní.
    >************************************
    >Ale není, z nhlediska DPH.
    >xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    >>>Hezký víkend
    >>
    >>Vám též.
    >>

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).