Hlavní navigace

Názor k dotazu Měsíční odměna jednatele od Kara - Re: Měsíční odměna jednatele Ale notak, nebuďte tak děsně...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 11. 5. 2013 21:39

  Kara (neregistrovaný) 80.90.128.---

  Re: Měsíční odměna jednatele
  Ale notak, nebuďte tak děsně čestná :-) Vážně - já bych to tak udělala a neměla bych ani kapku výčitek svědomí, po těch letech cpaní hromad peněz tomu nenažranému státu, jehož představitelé si část těchto peněz nahrabali a hrabou pro sebe a své přátelíčky, kterým přihrávají předražené státní zakázky, část rozháží za blbosti a zbytek, který nestačí, je určený na zdravotnictví, sociální oblast atd. Nakašlat.
  Ale něco mě ještě napadlo. Třeba ta firma B nechce, aby jí fakturoval jako OSVČ, ale dá zakázku jen právnické osobě. Kdyby on měl živnosťák na nějakou jinou činnost, než má jeho s.r.o., pak by mohl své s.r.o. tuto činnost fakturovat (skrytá závislá činnost se neposuzuje jen podle toho, jestli fakturuje jen jedné firmě nebo více firmám. Aby fakturace nebyla posouzená jako švarc, tak musí splňovat více kritérií - nemá určenou pracovní dobu, pracuje se svými nástroji atd. Nefakturoval by pravidelně měsíčně ve stejnou dobu, ale nějak nepravidelně. A mohl by si třeba i zajistit sem tam fakturaci i někomu jinému.
  Zase řeknete, že to není košer - ale faktem je, že z s.r.o. jinak ty peníze bez těch velkých odvodů nedostane. A tazatelce chce slyšet, jak to udělat, aby je dostal, ne aby slyšela, že to nejde.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).