Hlavní navigace

Názor k dotazu Zjednodušený DD - vysvětlení od radoslavcz - Re: Moc prosím >>Dobrý den,>>>>prosím o vysvětlení (pro "méně...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 5. 2013 14:23

    radoslavcz (neregistrovaný) 84.242.76.---

    Re: Moc prosím
    >>Dobrý den,
    >>
    >>prosím o vysvětlení (pro "méně chápající")
    >>
    >>Daňový doklad nelze vystavit jako zjednodušený daňový
    >>doklad v případě
    >>...
    >>b) zasílání zboží do tuzemska s místem plnění v
    >>tuzemsku,
    >>
    >>NEROZUMÍM ... proč nemůžu vystavit ZDD, když částka
    >>nepřesáhne 10tisíc ???
    >>

    >>
    >>Moc děkuji za trpělivost a dovysvětlení :o)

    Jedná se o zasílání zboží do ČR (viz.):

    § 6c
    (1) Osoba povinná k dani se sídlem v tuzemsku, která poskytuje služby s místem plnění v tuzemsku, s výjimkou služeb osvobozených od daně bez nároku na odpočet daně, nebo která uskutečňuje zasílání zboží do tuzemska s místem plnění v tuzemsku, a to prostřednictvím své provozovny umístěné mimo tuzemsko, je plátcem ode dne poskytnutí těchto služeb nebo dodání tohoto zboží.

    § 8
    (4) Zasíláním zboží se pro účely tohoto zákona rozumí dodání zboží mezi členskými státy, pokud...

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).