Hlavní navigace

Názor k dotazu Dohoda o práci nebo o pracovní činnosti od Lenka28 - Re: dohoda o práci nebo o pracovní činno Záleží,...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 5. 2013 23:41

  Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

  Re: dohoda o práci nebo o pracovní činno
  Záleží, z jakého důvodu jste dostala výpověď.

  Odstupné jako jednorázové peněžité plnění je povinen vyplatit zaměstnavatel zaměstnanci ve stanovených (zákoníkem práce uvedených) případech rozvázání pracovního poměru; mezi ně patří předně rozvázání pracovního poměru v důsledku u zaměstnavatele probíhajících organizačních změn (tj. z výpovědních důvodů specifikovaných v ust. § 52 písm. a), b) a c) zákoníku práce)[1] a dále pak zdravotní důvody na straně zaměstnance, které lze podřadit pod výpovědní důvod ve smyslu ust. § 52 písm. d) zákoník práce, [2] a to – ve všech uvedených případech - ať už končí pracovní poměr na základě výpovědi dané zaměstnavatelem nebo dohodou účastníků pracovního poměru.

  Pokud budete mít Dohodu o provedení práce s výdělkem okolo 5.000,- tak si musíte sama platit zdravotní pojištění, sociální ne. Pokud ale budete vedena na ÚP, tak za vás ZP bude platit stát, ale zase si nesmíte vydělat více naž 4.000,- Kč.
  Dohoda je ale omezena hodinami, nesmíte odpracovat více než 300 hodin za rok u jednoho zaměstnavatele. Pokud budete na DPČ, tak od výdělku 2.500,- Kč platíte ZP i SP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).