Hlavní navigace

Názor k dotazu Vyslaní pracovníci na montáže od Pavli - Re: Vyslaní pracovníci na montáže My provádíme stavební práce...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 29. 5. 2013 10:14

Pavli (neregistrovaný) 217.169.184.---

Re: Vyslaní pracovníci na montáže
    My provádíme stavební práce ve "východní Evropě" a zatím jsme tam nenarazili na to, že by naše lidi tam někdo kontroloval. Vyplácíme je tady z Čech a veškeré odvody děláme tady v Čechách. Nyní přišla kolegyně z školení s tím, že bychom měli mít od sociálky vystavený jakýsi formulář - potvrzení, že jsou sociálně pojištěni tady v Čechách. Volala jsem na naši OSSZ, a tam jsem se dozvěděla, že musíme vyplnit Společnou žádost zaměstnance a zaměstnavatele o vystavení potvrzení o příslušnosti k právním předpisům sociálního zabezpečení - formulář najdete na www.cssz.cz, Evropská unie, tiskopisy. Paní radila vystavit tento formulář na 2 roky a uvést tam různé země EU/EHP. Zaměstnanci dostanou jakési potvrzení, kterým se budou v případě kontroly v EU prokazovat. Problém je, že naši zaměstnanci jezdí i momo EU, a to i do exotických zemí, a to mi tady nikdo nebyl schopen říct, co s tím.
    Ale ve Vašem případě jde přece o zaměstnance české firmy pracující v Německu na základě objednávky německé firmy u české firmy, tak přece jsou lidi placeni z Čech " po česku" ne?
    Přiznám se, že já teprve začínám a navalily se na mě samé špeky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).