Hlavní navigace

Názor k dotazu DPH přiznání ř.22 a použití kurzu od alli - Re: DPH ř.22 a použití kurzu - FÚ...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 4. 6. 2013 12:48

    alli (neregistrovaný)

    Re: DPH ř.22 a použití kurzu - FÚ výtka
    já jsem to také tak dělala a pak jsem narazila na článek ing. Bendy:
    "Novelou se dále v §63 odst. 2 zákona o DPH doplňuje, že při stanovení hodnoty plnění osvobozených od daně s nárokem na odpočet daně se postupuje podle §36 zákona o DPH. Podle §36 odst. 1 je přitom základem daně vše, co jako úplatu obdržel nebo má obdržet plátce za uskutečněné zdanitelné plnění od osoby, pro
    kterou je zdanitelné plnění uskutečněno, nebo od třetí osoby, vyjma daně za toto zdanitelné plnění. Z této úpravy v případě vývozu zboží vyplývá, že se v daňovém přiznání jednoznačně vykazuje tzv. fakturovaná hodnota a nikoliv statistická
    hodnota podle celního prohlášení. Tato hodnota se uvádí v přiznání k DPH platném pro rok 2009 v ř. 22. V případě, že je fakturovaná hodnota stanovena v cizí měně, je třeba ji pro uvedení do daňového přiznání přepočítat na českou měnu. Nepoužije se přitom kurz podle celních předpisů, ale postupuje se podle §4 odst. 4 zákona o DPH, podle něhož se pro přepočet cizí měny na české koruny použije kurz devizového trhu vyhlášený Českou národní bankou a platný pro osobu provádějící přepočet ke dni vzniku povinnosti přiznat osvobození od daně podle
    příslušných ustanovení §63 odst. 2 zákona o DPH.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).