Hlavní navigace

Názor k dotazu Ukončení PP ze zdravotních důvodů od Janička123 - Re: Ukončení PP ze zdravotních důvodů >>Prosím o radu....

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 5. 2013 13:04

    Janička123 (neregistrovaný) 81.90.174.---

    Re: Ukončení PP ze zdravotních důvodů
    >>Prosím o radu. Pracovnice ukončila pracovní
    >>neschopnost k 31.5.2013 a zároveň přinesla papír od
    >>lékaře, že
    >>nemůže ze zdravotních důvodů vykonávat dosavadní
    >>práci.
    >>My pro ni jinou práci nemáme, tudíž musíme přistoupit
    >>k rozvázání pracovního poměru. Co vše plyne z
    >>ukončení
    >>PP dle § 56 ZP? Je tam výpovědní lhůta? A pokud by
    >>byl
    >>rozvázán PP dohodou ze zdravotních důvodů, bude se
    >>pracovnici krátit podpora?
    >>Moc děkuji za odpovědi.
    >
    >
    >Od jakého lékaře donesla papír ? Vy musíte mít
    >POSUDEK od vašeho poskytovatele pracovnělékařských služeb,
    >že dlouhodobě nemůže práci konat.
    >Nechápu jaký § 56 máte na myslil ?

    § 56 Okamžité zrušení PP zaměstnancem ze zdravotních důvodů.
    Potvrzení je od lékaře, od kterého byla na neschopnosti. Pošlu jí ještě k praktickému lékaři s žádosti o vydání posudku. Vím, že musíme mít smluvního lékaře, ale zatím se nám nepodařilo žádného najít.
    >
    >Vy případně dáte výpověď podle § 52 e)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).