Hlavní navigace

Názor k dotazu Prohlášení poplatníka od Kara - Re: Prohlášení poplatníka Daňové prohlášení (takový růžový dvojlist) se...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 6. 2013 15:40

  Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

  Re: Prohlášení poplatníka
  Daňové prohlášení (takový růžový dvojlist) se podepisuje pro toho zaměstnavatele, ten on si nechá. Na něm zaměstnanec žádá o uplatnění slevy z daně. Takže u nového zaměstnavatele opět podepíšete toto prohlášení nově.
  Starý zaměstnavatel Vám měl 31.5. vydat zápočťák, takže ten si od něj vyžádejte a předejte tomu novému zaměstnavateli. A po výplatách za květen si od starého zaměstnavatele vyžádejte potvrzení o zdanitelných příjmech, to budete potřebovat na začátku příštího roku pro roční zúčtování daně nebo pro daňové přiznání (aby se Vám vyrovnaly daně).
  Co se týká nové smlouvy - tu mohl zaměstnavatel sepsat od 1.6. nebo od 3.6., to je na něm, pojištění se za ty 2 dny nedoplácí, akorát Vám ty 2 dny nebudou počítané do odpracované doby pro důchod.
  Co je ale nevýhodné je to, že když máte smlouvu od 3.6., nenáleží Vám ze zákona dovolená za červen (ale pokud by vám ji ale zaměstnavatel za červen chtěl přiznat, může).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).