Hlavní navigace

Názor k dotazu Založení dětského zábavního centra od petr.cizek2 - Dobrý den,provozování dětských zábavních center (dětských koutků) je...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 3. 2012 21:11

  petr.cizek2 (neregistrovaný) 62.201.18.---

  Dobrý den,

  provozování dětských zábavních center (dětských koutků) je obecně v současné době poměrně populární, neboť při omezených kapacitách předškolských zařízení existuje určitá poptávka po soukromých službách tohoto druhu. Vždy však závisí na konkrétních podmínkách dané lokality, zda může být takový projekt úspěšný. Úspěšnost projektu (a podnikání obecně) nelze nikdy předem garantovat, zkuste alespoň následující tipy:

  - Sestavte si jednoduchý business plán, ve kterém zároveň spočítáte možné výnosy/náklady spojené s provozováním centra a z toho zjistíte ziskovost projektu. Návod, jak vytvořit business plán najdete např. zde.

  - Zvažte, zda ve Vaší lokalitě bude pro této službě poptávka, jaká je konkurence apod.

  - Zkuste se domluvit na obecním úřadě, zda by Vám k této činnosti neposkytli za výhodnějších podmínek nějaké prostory. V řadě obcí tyto služby chybí a vedení obce bude možná chtít usnadnit Vám tuto činnost jako službu pro své obyvatele.

  - Zvažte i možnosti doplňkových aktivit centra tak, abyste tam přilákali i rodiče dětí, např. doplňková výuka jazyků, společné cvičení apod.

  - Navštivte některé již fungující dětské centrum v jiném městě a poraďte se s provozovatelem, na co je dobré myslet, dát si pozor apod. Můžete zkusit i kontakt na asociaci Sítě mateřských center, která se touto problematikou zabývá.

  Ať se Vám v podnikání daří!

  S pozdravem
  Petr Čížek
  ZalozFirmu.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).