Hlavní navigace

Názor k dotazu Mohu si uplatnit DPH u starších dokladů? od v.e.n.d.y. - Re: Mohu si uplatnit DPH u starších dokl Dovolím...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 9. 11. 2013 11:34

    v.e.n.d.y.

    Re: Mohu si uplatnit DPH u starších dokl
    Dovolím si nesouhlasit. §73 zákona o DPH
    (3) Nárok na odpočet daně nelze uplatnit po uplynutí lhůty, která činí 3 roky. Lhůta pro uplatnění nároku na odpočet daně počne běžet prvním dnem měsíce následujícího po zdaňovacím období, ve kterém nárok na odpočet daně vznikl. Po uplynutí této lhůty je plátce oprávněn uplatnit nárok na odpočet daně na vstupu u přijatého zdanitelného plnění, pokud
    a) mu vznikla povinnost tuto daň přiznat, nebo
    b) toto zdanitelné plnění použije pro účely plnění podle § 13 odst. 4 písm. b).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).