Hlavní navigace

Názor k dotazu Evidenční list důchodového pojištění od Lenka28 - Re: evidenční list důchodového pojištění Přesně tak, i toto...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 11. 2013 21:00

  Lenka28 (neregistrovaný) 83.208.3.---

  Re: evidenční list důchodového pojištění
  Přesně tak, i toto máte v mém odkazu:

  Zaměstnavatel je povinen předložit evidenční list:

  do 30 dnů ode dne zápisu údajů do evidenčního listu (zápis se provádí za každý kalendářní rok po účetní závěrce nejpozději však do 30. dubna následujícího kalendářního roku); skončilo-li zaměstnání před 31. prosincem a je nepochybné, že občan nejpozději do 3 měsíců opět ve stejném kalendářním roce do zaměstnání u stejného zaměstnavatele vstoupí, nemusí být evidenční list předložen a lze pokračovat v záznamech na dřívějším evidenčním listu.

  Nesouhlasí-li občan se zápisem zaměstnavatele v evidenčním listu a zaměstnavatel na základě žádosti občana evidenční list včetně jeho stejnopisu neopraví, může občan požádat příslušnou okresní správu sociálního zabezpečení do 30 dnů od převzetí stejnopisu evidenčního listu, aby tento spor rozhodla. Jde-li o osobu ve služebním poměru (s výjimkou státních zaměstnanců podle služebního zákona), pak v případě uplatnění námitek proti obsahu evidenčního listu jsou příslušné k rozhodování orgány ministerstev vnitra, obrany či spravedlnosti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).