Hlavní navigace

Názor k dotazu Skladové položky od JirkaZ - Re: skladové položky Jsou firmy, které přejímají číslování položek...

 • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 19. 12. 2013 10:59

  JirkaZ (neregistrovaný) 193.85.115.---

  Re: skladové položky
  Jsou firmy, které přejímají číslování položek od svých dodavatelů, protože je to jednodušší v komunikaci s dodavateli.

  Stejně tak jsou firmy, které mají vlastní číslování položek a jejich SW velmi často obsahuje i číslo položky u jednoho každého dodavatele. Takto to mají spíš větší firmy, které mají hodně skladových položek a z čísla položky se nechá velmi často vyčíst např. druh materiálu, případně i další charakteristické vlastnosti.

  Každý subjekt si vybere takový systém, který mu vyhovuje. Není mi znám žádný předpis, který by tuto záležitost upravoval. ˇ
  Je pravda, že účetnictví má poskytnout věrný a poctivý obraz skutečnosti, ale to zdaleka neznamená, že budeme otrocky přepisovat každé písmeno z faktury. Ostatně každá faktura vznikla na základě nějakého plnění (dodávka zboží, poskytnutí služby apod) a toto plnění zase vzniklo na základě objednávky. Pokud je tento řetězec ve firmě podchycen, tak dle mého názoru nemůže být sporu o věrném a poctivém zobrazení, stejně tak jako o průkaznosti.

  Osobně jsem se setkal s oběma způsoby a žádný auditor, daňový poradce či kontrolní orgán ani jeden z nich nezpochybnil.

  Spíš mi to připadá, že "člen vedení" není na své pozici příliš dlouho. Někde zaslechl něco, čemu nerozuměl a usoudil z toho, že prokáže vlastní důležitost.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).