Hlavní navigace

Názor k dotazu Hlášení o zaměstnání důchodce od Mak - Děkuji. Hezký den :) >>>>Dobrý den,>>>>>>>>prosím o radu. Naše...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 1. 2014 10:46

    Mak (neregistrovaný) 90.183.152.---

    Děkuji. Hezký den :)
    >>>>Dobrý den,
    >>>>
    >>>>prosím o radu. Naše společnost přijala do PP
    >>>>starobního důchodce. Přihlásila jsem jej na ZP pod
    >>>>kódem P+D a
    >>>>byl uveden v oznámení o nástupu do zaměstnání pro
    >>>>OSSZ. Našla jsem si, že jej musím hlásit na ČSSZ ve
    >>>>formuláři "Hlášení o zaměstnání poživatele
    >>>>předčasného
    >>>>starobního důchodu". Na stránkách ČSSZ jsem si dále
    >>>>vyčetla, že "Jde-li o poživatele důchodu vypláceného
    >>>>orgány
    >>>>ministerstev obrany, vnitra a spravedlnosti, musí
    >>>>hlášení obsahovat též číslo rozhodnutí o přiznání
    >>>>důchodu".
    >>>>
    >>>>Máte s tím zkušenosti? Píšete to přímo někam do toho
    >>>>hlášení nebo přiložíte kopii rozhodnutí?
    >>>>
    >>>>A nikam jinam už hlásit nemusím?
    >>>>
    >>>>Děkuji za případné rady.
    >>>
    >>>přijali jste starobního důchodce, nebo předčasného
    >>>starobního důchodce ?
    >>
    >>Myslím že starobního, viz rozhodnutí min. obrany o
    >>přiznání starobního důchodu? Pán je ročník 1956, ale
    >>vůbec netuším, jestli je to u bývalých vojáků jinak.
    >
    >Pokud mu klasický starobní důchod nepřiznala ČSSZ, což
    >ve vašem případě nepřiznala, pak hlásíte na klasickém
    >oznámení o nástupu do zaměstnání , typ akce dáte 3, a
    >vypíšete bod 6.
    >Předčasný důchod poznáte že má podle toho, že v
    >rozhodnutí je napsáno, že mu je důchod přiznán dle § 31.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).