Hlavní navigace

Názor k dotazu Hlášení o zaměstnání důchodce od all - Re: pro p. Jasnou A můžete mi napsat teda...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 1. 2014 11:02

    all (neregistrovaný) 46.227.168.---

    Re: pro p. Jasnou
    A můžete mi napsat teda ten § podle kterého jsme povinni hlásit ?

    Já totiž mám jen tohle a tam ta povinnost opravdu není, navíc jsem koukla honem i do Abecedy mzdové účetní a tam je rovněž jen " Ohl. povinnost vzniká JEN TEHDY, vstoupí-li do zaměstnání poživatel starobního důchodu přiznaného před dosažením důchodového věku, tedy podle § 31 zák. č. 155/95 Sb, po dobu kdy ještě nedosáhl důchodového věku".

    § 41

    Hlášení o zaměstnávání důchodců

    (1) Zaměstnavatel má povinnost ohlásit, vstoupí-li k němu do zaměstnání poživatel starobního důchodu, přiznaného podle § 31 zákona o důchodovém pojištění, pokud poživatel tohoto důchodu podle § 37 odst. 2 zákona o důchodovém pojištění nesplňuje podmínky pro výplatu tohoto důchodu při výkonu výdělečné činnosti.

    (2) Hlášení musí obsahovat příjmení, jméno, rodné číslo, pod kterým je vyplácena dávka důchodového pojištění, místo trvalého pobytu občana, den, kdy došlo ke vstupu do zaměstnání, popřípadě kdy nastala jiná skutečnost zakládající ohlašovací povinnost.

    (3) Jde-li o poživatele důchodu vypláceného orgány ministerstev obrany, vnitra a spravedlnosti, musí hlášení obsahovat též číslo rozhodnutí o přiznání důchodu.

    (4) Zaměstnavatel má povinnost odeslat hlášení tomu orgánu sociálního zabezpečení, který vyplácí důchod.

    (5) Předložením evidenčního listu podle § 39 není splněna povinnost uložená zaměstnavateli v odstavcích 1 až 3.

    (6) Zaměstnavatelé jsou povinni podávat hlášení na tiskopisech vydaných orgány sociálního zabezpečení.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).