Hlavní navigace

Názor k dotazu Místo plnění ČR nebo zahraničí? od Jana N. - Re: Místo plnění ČR nebo zahraničí? to musíte sama...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 1. 2014 11:21

    Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

    Re: Místo plnění ČR nebo zahraničí?
    to musíte sama vědět, zda jsou vaše práce ve vztahu k
    >>>>nemovitosti.
    >>>>já bych fakturovala s daní §9 /1
    >>>>nemůže se jednat o RPDP - musí se jedna o dva plátce
    >>>>a
    >>>>místo plnění v TUZEMSKU
    >>>
    >>>Děkuji za rychlou reakci, nicméně mi to pořád není
    >>>moc
    >>>jasné...
    >>>Podle §9 je přece místem plnění sídlo firmy, pro
    >>>kterou tu službu poskytuju, tedy ČR. A splňuje to
    >>>tedy
    >>>i
    >>>podmínky pro fakturaci v režimu, protože se jedná o
    >>>stavební práce...Pokud tyto stavební práce
    >>>fakturujeme
    >>>v
    >>>ČR, je to vždy v RPDP.
    >>>Jedná se o práci na povrchu hřiště = stavební práce
    >>>na
    >>>nemovitosti a tak mě kolegyně nahlodala, že by to
    >>>mělo
    >>>být podle paragrafu § 10. Ono to je asi ve výsledku
    >>>jedno, bude to bez daně tak nebo tak, akorát nevím,
    >>>jestli by to mělo být správně na ř.25 nebo 26.
    >>aby šlo o RPDP, muselo by jít o stavební práce v ČR
    >>jestli jde o stavební práce na nemovité věci dle §10
    >>ZDPH (místo plnění v Rakousku) tak to ve výsledku
    >>jedno
    >>není, bude to sice na ř. 26, ale měli byste si
    >>zjistit, zda nemáte povinnnost odvést DPH v Rakousku
    >>(pokud
    >>není váš odběratel v Rakousku registrován k DPH)
    >
    >Děkuji za další reakci, nějak se v tom motáme...už
    >jsem oslovila i daňového poradce a ten doporučil
    >fakturaci podle § 9, takže vystavím v RPDP a počkám, co na to
    >odběratel...
    >
    >Ještě mám dotaz, je opravdu naší povinností zjišťovat
    >jestli je náš odběratel registrován k dani v uvedeném
    >státě? V tomto případě totiž ani on není hlavním
    >odběratelem, jestli mi rozumíte...je to řetězec několika
    >firem, jak už to ve stavebnictví bývá...

    vy nemůžete fakturovat v RPDP !!! fakturujete dle vašeho poradce dle § 9, takže fakturujete s daní 21% a odvedete ve svém přiznání na ř. 1

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).