Hlavní navigace

Názor k dotazu Místo plnění ČR nebo zahraničí? od alli - Re: Místo plnění ČR nebo zahraničí? fakturujeme>>>>>v>>>>>ČR, je to...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 1. 2014 13:09

    alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

    Re: Místo plnění ČR nebo zahraničí?
    fakturujeme
    >>>>>v
    >>>>>ČR, je to vždy v RPDP.
    >>>>>Jedná se o práci na povrchu hřiště = stavební práce
    >>>>>na
    >>>>>nemovitosti a tak mě kolegyně nahlodala, že by to
    >>>>>mělo
    >>>>>být podle paragrafu § 10. Ono to je asi ve výsledku
    >>>>>jedno, bude to bez daně tak nebo tak, akorát nevím,
    >>>>>jestli by to mělo být správně na ř.25 nebo 26.
    >>>>aby šlo o RPDP, muselo by jít o stavební práce v ČR
    >>>>jestli jde o stavební práce na nemovité věci dle §10
    >>>>ZDPH (místo plnění v Rakousku) tak to ve výsledku
    >>>>jedno
    >>>>není, bude to sice na ř. 26, ale měli byste si
    >>>>zjistit, zda nemáte povinnnost odvést DPH v Rakousku
    >>>>(pokud
    >>>>není váš odběratel v Rakousku registrován k DPH)
    >>>
    >>>Děkuji za další reakci, nějak se v tom motáme...už
    >>>jsem oslovila i daňového poradce a ten doporučil
    >>>fakturaci podle § 9, takže vystavím v RPDP a počkám,
    >>>co na to
    >>>odběratel...
    >>>
    >>>Ještě mám dotaz, je opravdu naší povinností zjišťovat
    >>>jestli je náš odběratel registrován k dani v uvedeném
    >>>státě? V tomto případě totiž ani on není hlavním
    >>>odběratelem, jestli mi rozumíte...je to řetězec
    >>>několika
    >>>firem, jak už to ve stavebnictví bývá...
    >>
    >>vy nemůžete fakturovat v RPDP !!! fakturujete dle
    >>vašeho poradce dle § 9, takže fakturujete s daní 21%
    >>a
    >>odvedete ve svém přiznání na ř. 1
    >
    >Paní Jano, omlouvám se, ale asi jsem při pátku
    >natvrdlá...proč ne v RPDP? Jedná se o stavební práce, místem
    >plnění je podle § 9 ČR, oba jsme plátci DPH...
    už jsem vám výše napsala, že by stavební práce musely být provedeny na nemovitosti v ČR
    mně se ta fakturace dle §9 nezdá, když píšete, že jde o stavební práce, ty se snad většinou dělají na nemovité věci
    a jaký číselný kód klasifikace produkce CZ-CPA 41 až 43 to je? co když to ani nepodléhá RPDP dle §92

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).