Hlavní navigace

Názor k dotazu Místo plnění ČR nebo zahraničí? od Jana N. - Re: Místo plnění ČR nebo zahraničí? ZDPH (místo plnění...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 1. 2014 13:21

    Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

    Re: Místo plnění ČR nebo zahraničí?
    ZDPH (místo plnění v Rakousku) tak to ve výsledku
    >>>>>jedno
    >>>>>není, bude to sice na ř. 26, ale měli byste si
    >>>>>zjistit, zda nemáte povinnnost odvést DPH v Rakousku
    >>>>>(pokud
    >>>>>není váš odběratel v Rakousku registrován k DPH)
    >>>>
    >>>>Děkuji za další reakci, nějak se v tom motáme...už
    >>>>jsem oslovila i daňového poradce a ten doporučil
    >>>>fakturaci podle § 9, takže vystavím v RPDP a počkám,
    >>>>co na to
    >>>>odběratel...
    >>>>
    >>>>Ještě mám dotaz, je opravdu naší povinností zjišťovat
    >>>>jestli je náš odběratel registrován k dani v uvedeném
    >>>>státě? V tomto případě totiž ani on není hlavním
    >>>>odběratelem, jestli mi rozumíte...je to řetězec
    >>>>několika
    >>>>firem, jak už to ve stavebnictví bývá...
    >>>
    >>>vy nemůžete fakturovat v RPDP !!! fakturujete dle
    >>>vašeho poradce dle § 9, takže fakturujete s daní 21%
    >>>a
    >>>odvedete ve svém přiznání na ř. 1
    >>
    >>Paní Jano, omlouvám se, ale asi jsem při pátku
    >>natvrdlá...proč ne v RPDP? Jedná se o stavební práce,
    >>místem
    >>plnění je podle § 9 ČR, oba jsme plátci DPH...
    >už jsem vám výše napsala, že by stavební práce musely
    >být provedeny na nemovitosti v ČR
    >mně se ta fakturace dle §9 nezdá, když píšete, že jde
    >o stavební práce, ty se snad většinou dělají na
    >nemovité věci
    >a jaký číselný kód klasifikace produkce CZ-CPA 41 až
    >43 to je? co když to ani nepodléhá RPDP dle §92

    jde o to, zda práce na povrchu hřiště jsou práce na nemovitosti dle § 10, jinak opravdu režim přenesení uplatníte pouze a jen mezi plátci s místem plnění v ČR, proto nejde ve vašem případě

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).