Hlavní navigace

Názor k dotazu Odstupné - mzdové od zaměstnanec xy - Děkuji ! >>>>Dobrý den, prosím pokud mám pracovní...

  • 10. 2. 2014 17:57

    zaměstnanec xy (neregistrovaný) 91.103.166.---

    Děkuji !
    >>>>Dobrý den, prosím pokud mám pracovní smlouvu na dobu
    >>>>neurčitou a zaměstnavatel chce pro nedostatek práce
    >>>>propouštět více lidí .. i mne mám právo na odstupné?
    >>>>a
    >>>>pokud ano prosím za kolik měsíců , jak se to počítá?
    >>>>Moc děkuji
    >>>
    >>>záleží na délce zaměstnání
    >>
    >>4 roky
    >
    >§ 67
    >(1) Zaměstnanci, u něhož dochází k rozvázání
    >pracovního poměru výpovědí danou zaměstnavatelem z důvodů
    >uvedených v § 52 písm. a) až c) nebo dohodou z týchž
    >důvodů, přísluší od zaměstnavatele při skončení pracovního
    >poměru odstupné ve výši nejméně
    >c) trojnásobku jeho průměrného výdělku, jestliže jeho
    >pracovní poměr u zaměstnavatele trval alespoň 2 roky,
    >
    >hodinový průměr spočítaný z předešlého čtvrtletí x
    >týdenní úvazek x 4,348 x 3 = odstupné
    >
    >neodvádí se ZP a SP, jenom daň

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).