Hlavní navigace

Názor k dotazu Mateřská za prosinec 2012 vypl.v lednu od Uchytilová - Re: mateřská za prosinec 2012 vypl.v led takže platí...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 2. 2014 14:41

    Uchytilová (neregistrovaný) 37.44.20.---

    Re: mateřská za prosinec 2012 vypl.v led
    takže platí jiná pravidla než jsem to dosud dohledala: Tisková mluvčí MF Jaroslava Musilová, upřesnila, že pojem sociální dávky zahrnuje soubor dávek ze systému sociálního zabezpečení jehož součástí je i nemocenské pojištění. ? Podívejte se na příkladyPříjmy ze závislé činnosti a funkční požitky dle § 6 zákona o daních z příjmů mezi, které spadají i dávky z nemocenského pojištění vyplacené poplatníkovi nebo obdržené poplatníkem nejdéle do 31 dnů po skončení zdaňovacího období, za které byly dosaženy, se považují za příjmy vyplacené nebo obdržené v tomto zdaňovacího období. Příjmy vyplacené nebo obdržené po 31. dni po skončení zdaňovacího období jsou příjmem zdaňovacího období, ve kterém byly vyplaceny nebo obdrženy. Například mateřská za měsíc prosinec 2011 vyplacená v lednu 2012 se počítá do limitu (68 000 Kč ročně ) v roce 2011, vysvětlila Jaroslava Musilová.

    S přáním hezkého dne Uchytilová

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).