Hlavní navigace

Názor k dotazu Prázdniny, maturita a pojištěná činnost od xJ - Re: Jasná, Líbo a další-prosím spěchá výkon...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 9. 2014 15:48

    xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

    Re: Jasná, Líbo a další-prosím spěchá
    výkon "pojištěné činnosti"(např. červenec,
    >>>>DPČ, 3000 Kč) podle toho, od kdy do kdy měl sjednanou
    >>>>DPČ nebo podle toho, v kterých dnech vykonával
    >>>>činnost?
    >>>>Já jsem vždy měla za to, že když je DPČ SJEDNÁNA po
    >>>>celý měsíc (např. od února do konce roku) a v
    >>>>červenci
    >>>>byl "pojištěný výdělek", pak zvýhodnění nenáleží.
    >>>>Teď jsem se setkala s názorem, že se nezohledňuje
    >>>>trvání DPČ (tzn. po celý měsíc), ale výkon té
    >>>>činnosti.
    >>>>Tzn. i když DPČ byla sjednána na celé měsíce, ale ten
    >>>>student pracoval jen v některých dnech, nejedná se o
    >>>>celý měsíc a tedy i když dosáhl příjmu, ze kterého se
    >>>>sráželo pojištění, zvýhodnění že náleží.
    >>>>Co si o tom myslíte?
    >>Já mám stejný názor jako vy, že když byla sjednána po
    >>celý měsíc, s pojištěním, zvýhodnění nenáleží.
    >>Nedovedu si představit, jak mzdovka zkoumá, zda dítě
    >>zaměstnance pracovalo od 1. do posledního dne. Na ÚP
    >>také
    >>posuzují DPP (DPČ) za dobu, na kterou je sjednána a
    >>ne,
    >>kdy činnost vykonává, a podle toho vyplácí podporu.
    >
    >Dobu školních prázdnin nelze považovat za soustavnou
    >přípravu dítěte na budoucí povolání na střední škole,
    >jestliže
    >a) dítě vykonávalo po celý kalendářní měsíc výdělečnou
    >činnost podle § 10,
    >§ 10 Výdělečná činnost
    >(1) Výdělečnou činností se rozumí činnost
    >a) v České republice, která zakládá účast na
    >nemocenském pojištění
    >tak že když se to složí vyjde, že dobu nelze považovat
    >jestliže dítě vykonává celý měsíc činnost zakládající
    >účast na nemocenském pojištění
    >
    >jestli se tedy za ten měsíc odvede pojistné, není
    >nárok
    >kdyby se jednalo o DPČ a neodvádělo se pojistné
    >(příjem menší než 2500) nárok by byl
    >tak to chápu já

    Ještě doplním, že podle druhého výkladu by znamenalo, že kdyby nepracoval všechny dny, tedy byl soboty a neděle doma, tak by podle toho názoru také měl nárok, protože neodpracoval celý měsíc?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).