Hlavní navigace

Názor k dotazu brigádníci DPP od jasná. - není zač, pěkný den >>>Prosím o radu. Budeme příležitostně...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 9. 2014 14:20

    jasná. (neregistrovaný) 81.30.251.---

    není zač, pěkný den
    >>>Prosím o radu. Budeme příležitostně zaměstnávat
    >>>studenty (i nezletilé), ale i nestudenty(jsou
    >>>zaměstnáni
    >>>jinde) na DPP. Budou to vždy příjmy do 10 tis. Řeším
    >>>zda
    >>>jim dávat podepisovat prohlášení k dani nebo ne a tím
    >>>všem vysvětlovat proč podepisují a jak mají
    >>>danit.....
    >>> Chápu dobře nasledující ?
    >>>
    >>>1/když nepodepíší - jde automaticky o srážkovou daň
    >>>(do 10 tis odměna), zaměstnavatel odvádí dan na účet
    >>>srážkové daně
    >>> v tomto případě nelze uplatnit žádnou slevu na dani
    >>>ani základní a ani na studenta
    >>>mohou si pak udělat přiznání za celý rok a získat tak
    >>>daň zpět???
    >>>dle §36 odst 7 a §6 odst 4 chápu že ANO
    >>SPRÁVNĚ
    >>>
    >>>2/když podepíší - jde vždy o zálohovou - odvádíme
    >>>na
    >>>účet pro závislou činnost
    >>>lze uplatnit všechny slevy
    >>>musí si pak podávat přiznání nebo mají jen tu možnost
    >>>a nemusí tyto příjmy nikde uvádět (většinou ovedená
    >>>daň bude za ty dané DPP nula)
    >>Při odměně do 10 000,-Kč a uplatnění slevy ny
    >>poplatníka bude daň nulová, není důvod podávat daňové
    >>přiznání.
    >>>
    >>>Další dotaz - lze uzavřít dohodu např od 5.10 do
    >>>31.11. S tím , že odměna bude vyplacena až po
    >>>skončení
    >>>jednou částkou ? Bude to napsáno v dohodě. jde mi o
    >>>to,
    >>>když podepíše někdo prohlášení - tak pak se odečte
    >>>śleva na poplatníka ze 1 měsíc ???
    >>1 odměna = 1 sleva na poplatníka. Pozor, aby celková
    >>odměna nebyla vyšší než 10 000,-Kč, jinak by byly
    >>odvody.
    >>>

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).