Hlavní navigace

Názor k dotazu příjem z pronájmu placený zpětně od . - Re: příjem z pronájmu placený zpětně >>>>>>>Dobrý den,>>>>>>>fyzická osoba...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 10. 2014 14:13

    .

    Re: příjem z pronájmu placený zpětně
    >>>>>>>Dobrý den,
    >>>>>>>fyzická osoba nepodnikatel pronajímá os.auto k
    >>>>>>>podnikání(otec synovi). Jelikož se jednalo o malé
    >>>>>>>částky(1xtýdně k zásobování), podnikatel uhradil
    >>>>>>>nájemné za roky
    >>>>>>>2011-2013 až naráz v roce 2014. Spadá příjem pro
    >>>>>>>fyzickou osobu do roku 2014 nebo má podat dodatečná
    >>>>>>>daňová
    >>>>>>>přiznání za roky 2011-2013? JEdná se o příjem z
    >>>>>>>pronájmu dle §.
    >>>>>>>Děkuji za rychlou odpověď.

    >>>>>Ano, silniční daň byla placena na RČ fyzické osoby.
    >>>>>platil ho podnikatel a dával do daň.evidence jako
    >>>>>výdaj.
    >>>>
    >>>>Dle mého názoru
    >>>>Platba silniční daně - pokud nebyla silniční daň
    >>>>součástí nájemného, tak jako nedaňový výdaj
    >>>>podnikatele.
    >>>>Pokud byla součástí nájemného, tak jako daňový výdaj
    >>>>podnikatele ale s tím, že tuto platbu měl jako svůj
    >>>>příjem zdanit syn. V období, kdy byla daň zaplacena.
    >>>>Syn může přijaté nájemné zdanit v období, kdy ho
    >>>>obdržel. Toto platí pro vedení DE a pro uplatňování
    >>>>výdajů
    >>>>procentem z příjmů.
    >>>
    >>>Asi jsem se špatně vyjádřila. Neptám se na syna,
    >>>nýbrž
    >>>na otce-FO nepodnikatel(důchodce), zdaňuje Příjmy dle
    >>>§9. Faktický příjem byl v roce 2014. Ovšem
    >>>pohledávka(podotýkám neuhrazená) byla v letech
    >>>2011-2013.
    >>
    >>Prohoďte v mé odpovědi otce za syna.
    >>Otec měl zdanit zaplacenou silniční daň, pokud byla
    >>součástí nájemného, v roce zaplacení. Byl ale povinen
    >>v
    >>tomto období podávat přiznání k dani z příjmu FO?
    >>Pokud ne, a silniční daň byla nižší jak 15.tis.Kč,
    >>tak
    >>nebyl povinen podat DP. Pokud nebyla silniční daň
    >>součástní nájemného, tak by to byl u syna nedaňový
    >>výdaj.
    >>Pokud otec vede DE či uplatňuje výdaje procentem z
    >>příjmů, tak zdaní příjem za nájemné v roce, kdy ho
    >>přijal.
    >
    >Děkuji za odpověď

    Není zač, hlavně ze jsme to dali do hromady

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).