Hlavní navigace

Názor k dotazu Denní vyměřovací základ od Líba - Re: Denní vyměřovací základ >>>>>>píšu ještě jednou ohledně...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 26. 10. 2014 17:55

    Líba (neregistrovaný) 88.103.26.---

    Re: Denní vyměřovací základ
    >>>>>>píšu ještě jednou ohledně výpočtu denního
    >>>>>>vyměřovacího
    >>>>>>základu . Plácám se v tom. Zaměstnanec nastoupil k
    >>>>>>nám 29.9 a 01.10 hned omarodil. Promarodil 25 dnů. Ve
    >>>>>>smlouvě má měsíční mzdu 9100. Odpracoval jen 2 dny.
    >>>>>>Jak
    >>>>>>zjistím pravděpodobný denní vyměřovací základ pro
    >>>>>>podání Žádostí o nemocenské na OSSZ???? Mám hrubou
    >>>>>>mzdu
    >>>>>>9100 vydělit 22 pracovních dnů v měsíci září? Opravdu
    >>>>>>nevím si rady. Děkuji za odpověď.


    >>>>>http://www.mzdovapraxe.cz/archiv/dokument/doc-d39533v49555-vypocet-prumerneho-pravdepodobneho-hodinoveho-vydelku/
    >>>>>
    >>>>jsem začátečník. Odpověď hledám celý víkend. Na Vámi
    >>>>uvedené adrese jsem již byl. Ale chtěl jsem jasnou
    >>>>odpověď, jak mám postupovat. Napsala jsem vše údaje,
    >>>>ze
    >>>>kterých můžu vycházet. Zatím asi tu nebyl nikdo, kdo
    >>>>by
    >>>>mi dokázal pomoct.....
    >>>
    >>>Ale vždyť tam máte jeden ze způsobů popsaný, proč ho
    >>>nemůžete použít? Někdo používá jiný způsob, třeba
    >>>vydělí měsíční mzdu počtem pracovních hodin daného
    >>>měsíce a
    >>>pod. Sama si musíte stanovit (nejlépe právě vnitřní
    >>>směrnicí způsob postupu) a postupovat tak u všech
    >>>zaměstnanců stejně.
    >
    >Moc krát děkuji za odpověď. Právě toto mi chybělo:
    >Sama si musíte stanovit (nejlépe právě vnitřní
    >>>směrnicí způsob postupu) a postupovat tak u všech
    >>>zaměstnanců stejně. Přejí příjemný zbytek víkendu.

    Každá píšete o něčem jiném. Tazatelka se neptá (i když to také potřebuje) na pravděpodobný hodinový průměr pro náhradu mzdy, ptá se na DVZ pro přílohu k žádosti o nemocenské.
    § 19:
    "Jestliže v rozhodném období stanoveném podle § 18 odst. 4 a 5 nemá zaměstnanec vyměřovací základ nebo není-li v tomto rozhodném období alespoň 7 kalendářních dnů, jimiž se dělí vyměřovací základ, považuje se za denní vyměřovací základ jedna třicetina započitatelného příjmu, kterého by zaměstnanec pravděpodobně dosáhl v kalendářním měsíci, v němž vznikla sociální událost."

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).