Hlavní navigace

Názor k dotazu OT: Dělali byste to? (trojí účetnictví) od Aneta. - Re: Jak je to s pracovní smlouvou? Ano, 3000...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 11. 2014 14:40

    Aneta. (neregistrovaný)

    Re: Jak je to s pracovní smlouvou?
    Ano, 3000 Kč stojí pouze benzín, opotřebení auta jsem do toho nepočítala, to by mě z toho rovnou švihlo. Právě kvůli dojíždění jsem si na jaře koupila úplně nové auto a od května mám najeto skoro 10000 km, troufám si tvrdit, že ne z 95%, ale z 98% je to jen do a z práce. "Soukromě" jedu opravdu málokam. Bydlím na vesnici, takže bych za prací musela dojíždět tak jako tak, otázkou je pouze jak daleko by to bylo. Minimálně 50 km denně ale určitě, protože v 6 km vzdáleném nejbližším městě práci prostě neseženu.
    Co se týká cestovného, nemám na něj nárok, si myslím. Nemám živnostenský list, jak tady někdo psal. Ani cestovné zaměstnancům firma nevyplácí, protože všichni mají firemní auta, kde náklady na benzín plně hradí zaměstnavatel. Kdybych si požádala o takové auto já, tak se mi vysmějou, protože toto prostě nikdo platit nechce. Místo diet máme stravenky. Moji současnou situaci řeší asi pouze mateřská dovolená a následné hledání nového místa (je mi 30 let).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).