Hlavní navigace

Názor k dotazu životní pojištění od 1.1.2015 od alli - Re: životní pojištění od 1.1.2015 >>>>>>>děkuji předem za vaše...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 11. 2014 12:36

    alli (neregistrovaný) 88.81.82.---

    Re: životní pojištění od 1.1.2015
    >>>>>>>děkuji předem za vaše rady a zkusenosti. Do 15.12. se
    >>>>>>>mám rozhodnout pro varientu smlouvy - živ. pojištění
    >>>>>>>dle zákona od 1.1.2015. Danově uznatelnou či ne
    >>>>>>>danově
    >>>>>>>uznatelnou. Rozumím možnosti předčasného výběru
    >>>>>>>nedanové varianty. Spíše by mě zajímal vás názor, či
    >>>>>>>tam
    >>>>>>>není ještě nějaká klička. děkuji vám.
    >>>>>>
    >>>>>>změna je opravdu jen v tom, že se nesmí předčasně
    >>>>>>vybírat... já osobně raději oželím slevu 3000 Kč, ale
    >>>>>>raději si nechám možnost předčasně vybrat, v dnešní
    >>>>>>době
    >>>>>>člověk nikdy neví....
    >>>>>
    >>>>>taky jsem rozhodnutá pro možnost předčasného výběru
    >>>>
    >>>>Přidám se s dotazem. Pokud smlouva zůstane s možností
    >>>>předčasného výběru, bude příspěvek zaměstnavatele
    >>>>daňovým nákladem zaměstnavatele jako dosud?
    >>>
    >>>ano bude, ale u zam-ce se to bude chovat jako mzda,
    >>>daň, soc. a zdr. poj., napsali mi včera na dotaz z
    >>>ING
    >>
    >>Takže to znamená projít smlouvy a dodatky, zda je
    >>sjednán výběr až v roce 60tin a pokud bude smlouva
    >>takto
    >>vyhovovat, příspěvek bude jako dosud. A pokud si
    >>někdo
    >>nechá smlouvu s možností předčasného výběru a
    >>zaměstnavatel bude přispívat, pak tento svůj
    >>příspěvek
    >>zaměstnavatel zrovna zaměstnanci přidaní ( tzn. SP,
    >>zp, daň)
    >>a zaměstnavatel z toho také odbvede SP i ZP. Píšu to
    >>správně?
    >mě osobně přišlo z ING, že se mám do 15.12.2014
    >vyjádřit, zda bude moje smlouva nadále daňově uznatelná,
    >jestli tedy chci nebo nechci od roku 2015 provádět
    >mimořádné výběry, pokud budu chtít vybírat, moje smlouva
    >bude daňově neuznatelná, ING zřejmě vydá dodatek a pošle
    >zam-teli a ten mi začne od 1.1.2014 jeho příspěvky
    pokud zaměstnanec smlouvu nezmění, tak příspěvek zaměstnance nebude osvobozen od DP dle §6 ZDP? a půjde o daňový náklad dle §24 odst. 2 písm. j) bod 5 ZDP?
    >danit a odvádět SP a ZP, nevím, snad se ještě někdo ozve

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).