Hlavní navigace

Názor k dotazu Vyplácení CP od xxxx - Re: vyplácení CP moc za>>radu>Cestovní náhrady jsou zákonem dané...

• Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 28. 1. 2015 21:15

xxxx (neregistrovaný) 194.228.11.---

Re: vyplácení CP
    moc za
    >>radu
    >Cestovní náhrady jsou zákonem dané a mají přednost
    >před stravenkami,, které zaměstnavatel může, ale nemusí
    >poskytnout. Nároky zaměstnance jsou opravdu promlčené
    >až po třech letech. Takže máte špatně daňové náklady z
    >roku 2012 (55% ze stravenky tam nepatřilo) a protože
    >nepředpokládám, že máte vytvořenu dohadnou položku, tak
    >stravné 2012 vyplacené v 2015 bude také nedaňové.
    >Nezávidím tu práci s tím.....
    děkuji vám paní vendy, ještě bych si troufla požádat o radu, jak by jste začala? zaměstnanec nemá v ruce ty CP (podpis nadřízených, že ho vyslal na pracovní cestu), on to zjistil jen tak, že máme autoplán (tenkrát se zaváděl) a že tu cestu nemá odškrknutou v autoplánu, jen na základě toho, takže jsme mu to mohli vyplatit a dát do účetnictví a jen zapomenout odškrknout. samozřejmě může tvrdit, že to do účtárny dal a že jsme ztratili Jak by jste postupovala? Když to nenajdeme v účetnictví, chtěla by jste po něm fyzicky CP se všema podpisy? Tenkrát byl jiný ředitel, navíc si nikdo z jeho nadřízených nebude pamatovat, jestli byl opravdu vyslán na CP (CP máme strašně moc cca 150 za měsíc). Navíc tenkrát byl jiný program na účetnictví (nebyla jsem tam, takže ani s ním neumím pracovat), achjo
    a ještě jsem se chtěla zeptat, toto je poprvé ve firmě, kdy zaměstnanci kašlou na vyúčtování, pořád je musím uhánět, jde nějak ve vnitřní směrnici stanovit, že CP se musí vyúčtovat do měsíce (méně tak to bych nedali), jinak bude např. odebrány odměny? Já už kontroluji co je v autoplánu x v účetnictví, ale jak je donutit, že aby to dělali hned? Ráda čtu vaše odpovědi, protože máte nejen velké zkušenosti, ale vy víte úplně na všechno odpověď. děkuji moc za radu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).