Hlavní navigace

Názor k dotazu Úroky připsané na běžném účtu v DE od Leonka - Re: úroky připsané na běžném účtu v DE >>>>Dobrý...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 31. 1. 2015 20:40

    Leonka (neregistrovaný) 178.77.244.---

    Re: úroky připsané na běžném účtu v DE
    >>>>Dobrý den,
    >>>>
    >>>>prosím o radu, FO má příjem z řemeslné živnosti §7,
    >>>>bude uplatňovat 80 % výdaje paušále. Má zřízený běžný
    >>>>podnikatelský účet, na kterém jsou připisovány kladné
    >>>>úroky. Jak se zdaní tyto úroky, mají se přičíst k
    >>>>příjmům z §7 a budou výdaje také 80 %? Nebo je to
    >>>>příjem
    >>>>podle §8
    >>>>děkuji předeme za radu
    >>>Jsou to příjmy dle § 8 z kapitálového majetku na ř.
    >>>38
    >>>DAP.
    >>v § 8 je to podle písmene g)? nebo c) ?
    >
    >
    >Máte to uvedeno v ZDP, jedno je pro podnikatelské
    >účty, druhé pro nepodnikatelské účty. I když v DP se v
    >řádku 38 nerozlišuje.
    Když vede fyzická osoba podvojné účetnictví, účtují se tyto úroky jako nedaňový příjem?
    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).