Hlavní navigace

Názor k dotazu OSVČ od 2015 - musí elektronicky? od jaru - Re: OSVČ od 2015 - musí elektronicky? >>Jak je...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 3. 2015 10:00

    jaru (neregistrovaný) 85.71.237.---

    Re: OSVČ od 2015 - musí elektronicky?
    >>Jak je to prosím, pokud je zaměstnanec i OSVČ od
    >>2/2015? Zatím nemá datovou schránku. DPFO za 2014
    >>může
    >>podat papírovou verzi na fú nebo už musí
    >>elektronicky?
    >>Děkuji
    >
    >Daňový řád § 72
    >(4) Má-li daňový subjekt nebo jeho zástupce
    >zpřístupněnu datovou schránku nebo zákonem uloženou povinnost
    >mít účetní závěrku ověřenou auditorem, je povinen podání
    >podle odstavce 1 učinit pouze datovou zprávou ve
    >formátu a struktuře zveřejněné správcem daně odeslanou
    >způsobem uvedeným v § 71 odst. 1.
    >
    >Spadáte do výše uvedené kategorie?
    >Pokud ano, tak DP elektronicky.

    Prosím, dovolím se přidat - dle výše uvedeného § znamená vždy DS? Nebo se počítá elektronicky přes d. portál a donese potvrzení?
    Totiž to mi tvrdí jedna paní, že to má z finančáku.
    Já si myslím, že pokud DS má, vždy musí poslat datovkou (jestli ten § chápu dobře).
    Děkuji za vysvětlení.

    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).