Hlavní navigace

Názor k dotazu OSVČ od 2015 - musí elektronicky? od Libuše Vlasta - Re: OSVČ od 2015 - musí elektronicky? Je to...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 3. 2015 10:15

    Libuše Vlasta (neregistrovaný) 77.240.96.---

    Re: OSVČ od 2015 - musí elektronicky?
    Je to jinak a poněkud komplikovanější

    1) DPH
    pokud má fyzická osoba povinnost podávat přiznání k DPH elektronicky a nespadá pod osoby uvedené pod § 72 DŘ (nemá datovou schránku ani zástupce dle DŘ s datovou schránkou ani není auditovaná), má možnost podat přiznání tak, že podá přes EPO a následně doručí do 5 dnů na FÚ "Potvrzení o podání"

    2) Daň z příjmu fyzických osob
    pokud fyzická osoba spadá pod osoby uvedené pod § 72 DŘ, tak musí podávat daňová přiznání (+ další podání dle DŘ) na FÚ elektronicky
    Možnosti:
    - datovou schránkou
    - před EPO podepsané el.podpisem
    - před EPO podepsané tak, jak se podepisuje když vstupuje do DS

    Pro rok 2015 tady máme "pardon" od Finanční správy

    "Finanční správa ČR umožní po přechodné období roku 2015 činit povinné elektronické podání dle § 72 odst. 4 daňového řádu i postupem podle § 71 odst. 3 daňového řádu – tzv. e-tiskopisem"
    http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/sprava-dani-a-poplatku/danovy-rad/informace-e-tiskopis-5776

    3) Daň z příjmu právnických osob
    automaticky má DS, proto by měla od letošního roku podávat daňová přiznání (+ další podání dle DŘ) na FÚ elektronicky

    .....

    A pak se může stát, že poplatník podá nějaké přiznání "papírově" a měl podat elektronicky. V tom případě nebude správcem daně vyzván k odstranění vady, ale za obtěžování státní správy mu bude vyměřena pokuta ve výši 2.000,-Kč

    .....

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).