Hlavní navigace

Názor k dotazu Souběh tuzem.a zahr.cest.náhrad od Mak - Re: souběh tuzem.a zahr.cest.náhrad Já měla za to, že...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 15. 5. 2015 12:11

    Mak (neregistrovaný)

    Re: souběh tuzem.a zahr.cest.náhrad
    Já měla za to, že 1/3 je jen 5-12 hodin ne vždy i
    >>kdyby zaměstnanec strávil v zahr. 18 hodin a více, v
    >>tu
    >>chvíli bych dala zahr. stravné v plné výši.
    >
    >ne, pokud má nárok ne turzemské stravné, musí jej
    >dostat a v tom okamžiku vždy jen 1/3 zahraničního

    Podle čeho jste na to přišla?

    Já jsem to hledala a vždy mi ta 1/3 vychází pouze u zahr. cesty do 12 h. Když je 12-18 jsou 2/3 a nad 18 je v plné výši.

    Našla jsem si k tomu i docela dost článků:

    http://poradna.podnikatel.cz/index.php/topic,7139.0.html

    http://www.podnikatel.cz/clanky/poskytujete-spravne-zahranicni-cestovni-nahrady-od-roku-2012/

    Objevily se právní výklady, kdy pokud zaměstnanci vznikne právo na tuzemské cestovní náhrady, přísluší sazba zahraničního stravného dle § 170 zákoníku práce maximálně do výše 1/3 sazby zahraničního stravného. Sazbu ve výši 2/3 a hodnotu zahraničního stravného v základní sazbě při souběhu tuzemského a zahraničního stravného údajně poskytovat nelze. Čtěte také: změny v tuzemských cestovních náhradách

    Jak potvrdil pro server Podnikatel.cz Petr Sulek z tiskového oddělení ministerstva práce a sociálních věcí, trvá-li doba strávená v zahraničí v kalendářním dni déle než 12 hodin, nejvýše však 18 hodin, přísluší zaměstnanci zahraniční stravné ve výši 2/3 základní sazby zahraničního stravného, déle než 18 hodin, přísluší zaměstnanci zahraniční stravné ve výši základní sazby zahraničního stravného. U obou těchto pásem případný vznik práva na „tuzemské“ stravné nemá vliv na vznik práva na zahraniční stravné, ujišťuje Petr Sulek z MPSV.

    Cesťáky zpracovávám v Pohodě a ta mi to počítá úplně stejně, tzn. když je nad 12 h, dám 2/3 zahr. stravného.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).