Hlavní navigace

Názor k dotazu DPH - prosím paní Janu.N od Jana N. - Re: DPH - prosím paní Janu.N >>Dobrý den, prosím...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 5. 2015 9:24

    Jana N. (neregistrovaný) 195.5.186.---

    Re: DPH - prosím paní Janu.N
    >>Dobrý den, prosím o dotaz. Společnost s.r.o. prodala
    >>nemovitost ( dlouhodobě ve vlastnictví ). Do jakého
    >>řádku v daňovém přiznání k DPH budu psát ? Do řádku 51
    >>s
    >>nárokem na odpočet ?? Děkuji moc.
    >
    >§56
    >pokud prodáváte s daní ř. 1 a 51 s nárokem
    >pokud prodáváte bez daně ř. 50 a 51 bez nároku
    >
    >
    >Dobrý den paní Jano, děkuji moc a prosím Vás ještě k
    >včerejšímu dotazu. Pokud společnost nemovitost
    >vlastnila od roku 1994, v roce 2015 prodala.
    >
    >1 ) bude prodávat bez DPH ?
    >
    >2) bude tedy v přiznání vyplňovat do řádku 51 s
    >nárokem a zároveň do řádku 51 bez nároku ?
    >
    >3) Program mi částku vyplňuje pouze do řádku 51 s
    >nárokem,
    >to je tedy chybně ?
    >
    >
    >
    >Děkuji moc.
    >
    prostudujte § 56 a určete si, zda prodej s daní či bez daně.
    pokud bez daně, dáte částku do ř. 50 i do ř. 51 bez nároku
    pokud s daní, dáte do ř. 1 a zároveň ř. 51 s nárokem
    >
    >

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).