Hlavní navigace

Názor k dotazu Z-nec "omarodil" ve výpovědní době... od iva. - Re: Z-nec "omarodil" ve výpovědní době.. >Dobrý den, zaměstnanec...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 21. 5. 2015 9:07

    iva. (neregistrovaný) 89.24.108.---

    Re: Z-nec "omarodil" ve výpovědní době..
    >Dobrý den, zaměstnanec dostal výpověď z nadbytečnosti.
    >Týden před ukončením výpovědní doby omarodil a "nemoc"
    >stále trvá - už skoro rok. Prosím, jaký by měl být
    >další postup zaměstnance?
    Teď žádný.
    Chybí podstatná informace - postupoval zaměstnanec podle § 53 odst. 2 ZP a prohlásil, že na prodloužení výpovědní doby netrvá?

    >Po roce by měl jít Z-nec k
    >lékaři, mám pocit, že nelze být DPN déle než rok, či se
    >pletu?
    Pletete. Podpůrčí dobu může posudkový lékař OSSZ prodloužit. U lékaře už jistě dávno byl - po 270 dnech určitě.

    >K lékaři ho posílá Z-tel?
    Ne, ošetřující lékař.

    >Jak dlouho ho ještě
    >budeme muset vést v evidenci jako zaměstnance?
    Do doby, než skončí jeho pracovní poměr. Viz otázka na postup zaměstnance podle § 53 odst. 2 ZP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).