Hlavní navigace

Názor k dotazu Exekuce od Kara - Re: exekuce >Dobrý den, mám velkou prosbu -...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 25. 6. 2015 11:26

    Kara (neregistrovaný) 95.82.152.---

    Re: exekuce
    >Dobrý den, mám velkou prosbu - poprvé budu řešit
    >exekuci. V exekučním příkazu je oprávněný ESSOX - a není
    >uvedeno zda se jedná o přednostní, nebo nepřednostní
    >pohledávku. Myslím si, že je to nepřednostní je to tak?

    Ano, nepřednostní. Přednostní jsou uvedeny v OSŘ § 279.

    >- Exekuce zaměstnance - jedná se o exekuci manželky
    >našeho zam.
    >Tedy přikázána je pohledávka srážkami ze mzdy manžela
    >povinného. - to lze??

    Bohužel ano, pokud se jedná o dluh, který spadá do SJM a pokud byla exekuce zahájena po roce 2013 (nebo 2012, teď nevím). Dříve srážky ze mzdy manžela/manželky dlužníka nebyly možné. Ale exepříkaz Vy neovlivníte, to by se musel soudit ten manžel/manželka.

    > - A v poslední řadě počítá se do čisté mzdy bonus na
    >děti? Zaměstnanec pracuje za minimální mzdu - čistého
    >(+-) 8200,- a má manželku a dvě vyživované děti.
    >Předběžně mi vychází, že pokud se nezapočítá bonus na dítě
    >nebude mzda dosahovat na srážky ? Pak je třeba
    >informovat ex. správce, že má mzdu ve výši, která neumožňuje
    >srážku na exekuci?

    Ne, bonus se nezapočítává. Pokud po odečtení nezabavitelné částky na povinného a nezabavitelných částek na vyživované osoby není z čeho srážet, tak zkrátka srážka nebude žádná.
    Exekutora informovat nemusíte, leda že by si vyžádal součinnost.
    >
    >Budu vděčná za rady . Děkuji

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).