Hlavní navigace

Názor k dotazu Výplata mzdy v eurech od xJ - Re: výplata mzdy v eurech http://www.ucetnikavarna.cz/archiv/dokument/doc-d38749v48702-mzda-v-cizi-mene-ii/?search_query=$source=3http://www.mzdovapraxe.cz/archiv/dokument/doc-d38144v48076-mzda-v-cizi-mene/?search_query=§ 142 ZPodst.1) Mzdu...

  • Dotaz je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 3. 7. 2015 19:33

    xJ (neregistrovaný) 46.167.230.---

    Re: výplata mzdy v eurech
    http://www.ucetnikavarna.cz/archiv/dokument/doc-d38749v48702-mzda-v-cizi-mene-ii/?search_query=$source=3

    http://www.mzdovapraxe.cz/archiv/dokument/doc-d38144v48076-mzda-v-cizi-mene/?search_query=

    § 142 ZP
    odst.1) Mzdu nebo plat je zaměstnavatel povinen zaměstnanci vyplácet v zákonných penězích.

    § 143
    odst.2) Zaměstnancům s místem výkonu práce v zahraničí je možné s jejich souhlasem poskytovat mzdu nebo plat nebo jejich část v dohodnuté cizí měně, pokud je k této měně vyhlašován Českou národní bankou kurz. Ustanovení § 142 odst. 2 o zaokrouhlování se použije pro zaokrouhlování mzdy v cizí měně přiměřeně.

    odst.3) Pro přepočet mzdy nebo platu nebo jejich části na cizí měnu se použije kurz vyhlášený Českou národní bankou platný v den, ve kterém zaměstnavatel nakupuje cizí měnu pro účel výplaty mzdy nebo platu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).